Tipy, jak účinně čistit odtoky a sifony v domácnosti

Tipy, jak účinně čistit odtoky a sifony v domácnosti

Setkali jste se ve své domácnosti s problémem s ucpaným odtokem? Jedná se o velmi častý problém, který je třeba co nejdříve odstranit. Proto jsme pro vás sepsali pár tipů, jak můžete vyčistit odtoky a sifony ve své domácnosti účinným způsobem.

Důvody, proč udržovat odtoky a sifony bez usazenin

Ucpané odtoky a sifony v domácnosti mohou nadělat velké škody. Hromadění odpadu v odtocích může způsobovat nepříjemný zápach, který se může šířit napříč celou domácností. Mimo jiné mohou ucpané odtoky zamezit průtok vody a její hromadění. To může v pozdějším stadiu způsobit například vytopení domácnosti. Pokud tento problém dlouhodobě neřešíte, můžete si tím celkově poškodit sanitární zařízení.

Způsoby, jak účinně čistit odtoky a sifony v domácnosti

Pro účinné vyčištění odtoků a sifonů v domácnosti existují různé způsoby. Způsob odstranění nečistot souvisí s tím, ve které místnosti chcete odtok vyčistit, tedy ať v kuchyni nebo v koupeli. Zároveň se metoda čištění mění od toho, zda chcete využít mechanického nebo chemického čištění. Vyzkoušejte tyto způsoby a zbavte se nečistot z odtoků účinným způsobem.

Ruční odstranění nečistot

V odtocích a sifonech se velmi často hromadí různé nečistoty, jako například potraviny či vlasy. Proto je třeba odstranit tyto nečistoty mechanickým způsobem, a to kartáčem nebo jiným nástrojem. Doporučujeme při čištění odtoků a sifonů používat ochranné rukavice.

Použití čisticího prostředku na odtoky a sifony

Pro účinné odstranění nečistot a vyčištění odtoků a sifonů ve vaší domácnosti vám pomohou speciální čistící prostředky na odtoky. Na e-shopu IGEFA-ROIN naleznete různé typy prostředků, které vám zároveň pomohou odstranit mastnotu a jiné usazeniny.

  • Doporučujeme však použít vysoce účinné prostředky, jako například PRO 77 gelový čistič na odpady. Jedná se o vysoce aktivní, viskózní čistič potrubí, který pracuje automaticky. Díky tomuto čisticímu prostředku dokážete odstranit jakékoli ucpání odtoků a sifonů, a to ať už se v něm nacházejí vlasy, zbytky mýdla, mastnota či dokonce zbytky jídla. Můžete jej použít v koupelně, ale také v kuchyni. Při pravidelném používání zároveň dokážete předejít opětovnému ucpání. PRO 77 gelový čistič na odpady můžete využít i při čištění van, sprch, sifonů, dřezů a jiných potrubních systémů, které jsou vyrobeny z kovu nebo plastu.
  • K čištění odtoků můžete použít i různé granule na čištění, které je třeba zalít vařící vodou, aby byly účinné.
  • Při čištění odpadu vám pomůže také profesionální gelový čistič Domestos Professional Drain Unblocker Gel, který dokáže odstranit i tu nejodolnější špínu od mýdel a vlasů v odtocích. Domestos kromě toho odstraňuje i nepříjemný zápach, který se může v domácnosti šířit.
  • Na čištění odpadů a sifónů od silného znečištění můžete použít aj profesionální čistící prostředky, které najdete v e-shopu IGEFA-ROIN. Použijte Hydroxid sodný activ gel či Hydroxid sodný activ perle.

Prevence ucpaných odtoků

Abyste zamezili šíření zápachu a předešli různým problémům s ucpaným odtoků ve své domácnosti, je třeba je pravidelně čistit. Použít můžete různé čistící prostředky, které vám pomohou udržovat odtoky a sifony ve vaší domácnosti vždy čisté.

Čištění odtoků a sifonů pomocí přípravku z IGEFA-ROIN

Předejděte problémům s ucpaným odtokem ve své domácnosti. Používejte kvalitní a účinné čistící prostředky na odtoky z e-shopu IGEFA-ROIN, které vám pomohou udržet odtoky vždy v optimálním stavu. Váš domov bude díky tomu čistý, zdravý a bez zápachů.

Přečtěte si také...