Správný způsob mytí si rukou: Krok za krokem

umývanie rúk

Správný způsob mytí si rukou: Krok za krokem

Věděli jste, že správným mytím rukou umíte zlikvidovat velké množství bakterií a tím zabránit šíření různých onemocnění? Právě 5. května si připomínáme Světový den hygieny rukou po celém světě, jehož podstatou je edukovat lidi o správném způsobu mytí rukou. Jen 1 minuta vás dělí od čistých a zdravých rukou.

Jak si správně mýt ruce?

Existují jen 2 účinné způsoby mytí rukou, díky kterým se zbavíte všech mikroorganismů, které se běžně na rukou nacházejí. Ruce si můžete mýt mýdlem pod tekoucí vodou nebo s použitím dezinfekčních prostředků. V běžném životě je naprosto dostačující první varianta, pokud je provedena správně. Avšak v případě, že nemáte přístup k mýdlu a vodě, doporučuje se použít dezinfekční prostředek na ruce. Jak tyto prostředky pro hygienu rukou používat správně?

mydlá na ruky

Mytí rukou mýdlem pod tekoucí vodou

Správný způsob mytí rukou mýdlem zahrnuje několik kroků. Věděli jste, že je důležité si po umytí ruce osušit? Doporučuje se použít jednorázovou papírovou utěrku nebo čistý ručník. Vysoušeče rukou totiž mohou do ovzduší šířit různé mikroorganismy. Správný způsob mytí rukou mýdlem:

• Ruce si předem opláchněte teplou vodou.

• Ruce si pořádně namydlete po dobu 40 sekund – 1 minuty.

• Napěněným mýdlem si umyjte dlaně, prostor mezi prsty, nehty a hřbet rukou.

• Ruce si dostatečně opláchněte pod tekoucí vodou a otřete jednorázovou utěrkou nebo čistým ručníkem. Použít můžete také vysoušeč rukou, ale ten je ze zdravotního hlediska mnohem škodlivější, než jednorázové utěrky. Utěrkou následně uzavřete vodovodní kohoutek.

Používání dezinfekce na ruce

Dezinfekce na ruce byste měli používat převážně na místech, kde nemáte přístup k vodě a mýdlu. Také se doporučuje je používat ve společných prostorách, jako jsou čekárny u lékaře, nákupní centra či administrativní budovy. Správný postup používání dezinfekce na ruce:

• Nadávkujte si do dlaně dostatečné množství dezinfekce.

• Dezinfekci naneste na celý povrch rukou.

• Dlaň pravé ruky přeložte na záda levé, abyste si mohli vydezinfikovat všechny části pokožky. Nezapomínejte na vnitřní stranu prstů. Ruce vyměňte.

• Prsty pravé ruky vložte do dlaně levé, aby se vám dezinfekce dostala na konečky prstů a pod nehty. Totéž udělejte is druhou rukou.

• Krouživým pohybem naneste dezinfekci pravou rukou na palec levé ruky a opačně.

• Následně spojte prsty pravé ruky a krouživým pohybem očistěte levou dlaň a opačně.

• Dezinfekci nechte na rukou důkladně vyschnout.

dezinfekcie na ruky

Mýdla a dezinfekce na ruce

K mytí rukou můžete použít různé druhy mýdel, jako například tekutá mýdla či pěnová mýdla. Rovněž můžete použít i různé druhy dezinfekce na ruce, jako pěnové, gelové, dezinfekce s alkoholem a bez alkoholu. Při výběru prostředku pro hygienu rukou je třeba myslet zejména na kvalitu, účinnost a šetrnost k pokožce. Na e-shopu IGEFA-ROIN naleznete kvalitní mýdla na ruce a dezinfekce různých značek. My doporučujeme použít zejména tyto:

Tork jemné tekuté mydlo

Víceúčelové tekuté mýdlo Tork se svěží vůní je vhodné pro normální a suchou pokožku. Tork jemné tekuté mydlo obsahuje hydratační a regenerační složky prokazatelně šetrné k pokožce, které jemně myjí ruce. Mýdlo je vhodné do Tork zásobníků na tekuté a sprejové mydlo, které se snadno používají a nabízejí všem uživatelům dokonalou hygienu rukou.

GOJO Antimicrobial Plus Foam Handwash ADX antimikrobiální pěnové mydlo na ruce

Pěnové mydlo GOJO Antimicrobial Plus Foam Handwash je šetrné k pokožce s vysokým stupním hygieny. Mýdlo je vhodné pro použití v oblastech s manipulací s potravinami, jako jsou restaurace, kuchyně, zpracování potravin, kanceláře a správa budov. Jedná se o mýdlo vhodné pro citlivou pokožku.

PURELL Advanced gelová dezinfekce na ruce s pumpičkou

Hygienický gel na ruce PURELL Advanced se snadno aplikuje a je klinicky prokázáno, že pomáhá udržovat zdraví pokožky. Obohatený o složky, které pomáhají udržovat vláčnost pokožky a zlepšují celkový pocit pokožky. Jedná se o bezoplachovou dezinfekci na ruce, která zabíjí až 99,99 % nejběžnějších choroboplodných zárodků, které mohou být škodlivé.

Scott® Essential™ čistící pěna na ruce pro každodenní použití

Scott® Essential™ čistící pěna na ruce je vhodná pro komerční využití, testované jako hypoalergenní a obohatěné zvlhčujícími a hydratačními přísadami, je šetrné k rukám zaměstnanců a je proto vhodné pro časté mytí, které pomáhá zajistit hygienu rukou na pracovišti. Tyto hygienicky uzavřené náhradní náplně mýdla na ruce s integrovanou pumpou jsou navrženy tak, aby při každé výměně náplně mýdla na ruce zvyšovaly hygienu na pracovišti pomocí nové čisté náplně.

mydlá na ruky

Kvalitní, šetrná a účinná mýdla na ruce a dezinfekce na IGEFA-ROIN

Na e-shopu IGEFA-ROIN naleznete širokou nabídku profesionálních mýdel a dezinfekcí na ruce, které jsou kvalitní, vysoce účinné a zejména šetrné k pokožce rukou. Jsou tedy vhodné i pro každodenní použití. Hledáte kvalitní mýdla a dezinfekce na ruce? Nakupujte výhodně na e-shopu IGEFA-ROIN.

Přečtěte si také...