Profesionální péče o čistotu škol a zdraví studentů

Profesionální péče o čistotu škol a zdraví studentů

Dbát o péči a profesionální hygienu ve školách a také o zdraví studentů je v tomto období nezbytné. Opatření a rozdělení okresů momentálně povolují návštěvu všech dětí mateřských škol a studentů základních, středních a vysokých škol. Takové hromadné setkávání studentů a pedagogů může v nečistých prostorách zvýšit riziko šíření nákazy, a proto je v tomto případě profesionální hygiena a čistota na prvním místě.

Profesionální hygiena pro vzdělávací instituce

Udržet zdraví při výskytu tak velkého množství studentů, učitelů, ale i nepedagogických zaměstnanců může být opravdu náročné. Proto je důkladná péče a profesionální hygiena tak nezbytná. Díky produktům, jako je profesionální dezinfekce, čistící prostředky, ale také pomůcky pro hygienu rukou, zásobníky na mýdlo a toaletní papír či papírové utěrky dokáží zvýšit hygienu a zlepšit čistotu ve školních zařízeních.

Důkladná péče o čistotu rukou

Díky pečlivé péči a čistotě rukou můžete zamezit výskytu a šíření virů, bakterií či různých jiných mikroorganismů, a to zejména v případě onemocnění, které se šíří ve formě kapiček. Proto je důležité vytvořit ve školním zařízení prostředí, ve kterém mají všichni zainteresovaní lidé možnost na časté a pravidelné mytí a dezinfikování svých rukou, a to nejen na hygienickém zařízení, ale kdekoli v budově. Kvalitní hygienu rukou lze zajistit prostřednictvím profesionální dezinfekce, prostor pro hygienu rukou mýdlem s přístupem k teplé vodě a zásobníky plnými papírových utěrek.

Dezinfekce vhodná do školních zařízení

Jelikož primárním úkolem je zajistit časté a zejména pravidelné dezinfikování rukou při vstupu do místností a při přesunu studentů, ale i pedagogů či nepedagogických zaměstnanců po budově, je proto vhodná účinná dezinfekce, která nemá výraznou vůni, rychle se vstřebává, nelepí a nevysušuje ruce. Proto můžete vyzkoušet například alkoholovou dezinfekci na ruce a pokožku SPIRIGEL COMPLETE, která je dostupná v gelové formě. Tato dezinfekce poskytuje kompletní ochranu a díky přísadám jako je aloe vera či pantenol ji pokožka dobře snáší a je k ní šetrná. Stejně tak můžete vyzkoušet PURELL Advanced – gélový dezinfekční prostředek, který ruce rychle čistí a dezinfikuje. Tato dezinfekce je vhodná právě do takových zařízení, kde je potřebná častá dezinfekce rukou a kde je velký výskyt lidí na jednom místě. Má vysoce efektivní složení, výborně proniká do pokožky, ruce nezanechává vysušené.

Papírové utěrky a zásobníky jako náhrada utěrek

Ve všech větších zařízeních, kde je velký výskyt lidí, se používají pro hygienu a bezpečnost jednorázové papírové utěrky. Takové papírové utěrky na osušení rukou by měly být dostupné i ve školních zařízeních, neboť díky nim můžete zamezit šíření bakterií či virů, v porovnání s utíráním rukou do látkových utěrek či pomocí osoušečů rukou, které víří do vzduchu mikroby. Rovněž zvýšit bezpečnost a zamezit hromadění těchto patogenů můžete i zásobníky, které jsou velmi praktické. Zásobníky můžete použít ať už na mýdlo, toaletní papír nebo zmíněné papírové utěrky. Nabídka je opravdu obrovská, proto si stačí jen vybrat. Jelikož u papírových utěrek je používání nadměrné, vyplatí se zajistit výhodná balení, která obsahují větší množství utěrek. Vhodné jsou například Tork Singlefold ručníky do zásobníku, které poskytují rukám měkkost a prvotřídní kvalitu. V případě zásobníků na utěrky si můžete vybrat či půjde o zásobník na klasické skládané utěrky jako v případě zásobníku Tork na skládané utěrky nebo zásobníky se středovým odvíjením jako v případě zásobníku Tork Mini na kotouče se středovým odvíjením.

Čistící prostředky pro profesionální hygienu

Další velmi důležitou součástí, díky které zajistíte profesionální hygienu ve školních zařízeních, jsou čistící prostředky, které jsou nezbytné zejména v případě hygienických zařízení, kde se viry a bakterie hromadí, ale samozřejmě i v ostatních částech budovy. Pro profesionální hygienu v hygienických zařízeních můžete použít například čistící prostředky na toalety, jako je Cleamen 410, vhodný k přímému použití a odstraňování vodního kamene, případně KRYSTAL cleaner, který si spolehlivě poradí s vodním kamenem na nerezu či keramice a k tomu zanechává i vysoký lesk.

Zvyšte opatrnost a bezpečnost vašich studentů, pedagogů a nepedagogických zaměstnanců díky profesionální hygieně a předejděte tak šíření virů, bakterií a vzniku nepříjemných onemocnění.

Přečtěte si také...